• Zaalverhuur
    • Zalen
      • Zaal 2
      • Zaal 3 en 4
      • Zaal 5 en 6
      • Zaal 7
      • Zaal 8
    • Catering
    • Info & reserveren
  • Grand Café
    • Openingstijden
  • Snackbar
    • Info
    • Online bestellen
  • Theater
    • ZZUIT
  • Home
  • Nieuws
  • Vacatures
  • Contact & route
Professioneel in gastvrijheid
  • Home
  • Nieuws
  • Vacatures
  • Contact & route
  • Zaalverhuur
  • Grand Café
  • Snackbar
  • Theater
  • Nieuwsovericht

Nieuws

Lezing in het kader start herdenking 80 jaar vrijheid over Slowaakse oorlogsvlieger Otto Smik

Details
19 november 2024

Op donderdagavond 28 november om 20.00 uur zal er bij Multifunctioneel Centrum SIO een lezing worden gehouden over de Slowaakse oorlogsvlieger en Spitfire Ace Otto Smik.

Op deze dag is het precies 80 jaar geleden dat hij na een geallieerde luchtaanval op het station van Zwolle een noodlottige crashlanding maakte vlakbij in een weiland (huidige Gerenpark). Er zal ook een replica Spitfire cockpit te bewonderen zijn. De Spitfire was het gevechtsvliegtuig waarmee Otto Smik vloog. 

De lezing zal verder ingaan op het leven Otto Smik: zijn herkomst en jeugdjaren, zijn vlucht vanuit Slowakije naar Frankrijk en Engeland, zijn diensttijd bij de Royal Air Force en zijn crashes in Breda en Zwolle.

Zie voor meer informatie: Onthulling ANWB herdenkingsbord Otto Smik – Zwolle viert vrijheid

2024 11 21 Otto Smik

SIO op Facebook SIO op Instagram SIO op Linkedin
Thorbeckelaan 2 | 8014 AZ Zwolle | 038 - 46 51 360 | info@siozwolle.nl SIO Zwolle op Google Maps Privacy verklaring